OM OSS

Installation av värmepumpar & rörarbeten i total entreprenad.

Vi utför alla typer av rörarbeten så som.

-       Värmepumpinstallationer & service.

-       Vattenbrunnar & pumpinstallationer.

-       Vattenrening och filter.

-       Badrumsrenovering & stambyte av gamla rör mm.

-       VVS i nybyggnad, ombyggnad och renovering.

-       Industrirör och VVS.

-       Infiltration av sanitetsvatten i totalentreprenad.

Vi är en auktoriserad återförsäljare och installatör för IVT’s heltäckande program av värmepumpar inom bergvärme, jordvärme, luft/vatten, luft/luft och frånluft.

Självklart servar och reparerar vi våra värmepumpar & övriga fabrikat om ni önskar en service eller en reparation.

Bylunds VVS AB erbjuder våra kunder totalentreprenad, vilket innebär att vi tar helhetsansvaret för din installation - från behovsanalys till dess att anläggningen är i drift och service under hela dess livstid.

Vid köp av en ny anläggning är trygghet, och kvalité på såväl produkt som installatör extra viktig och därför utbildas vår personal i deras expertområde så att kunden kan vara trygg i vår kompetens.

Självklart är vi certifierad i Säker vatten samt avloppsystem för infiltrationer.

Välkommen att ta kontakt med oss för en kostnadsfri rådgivning eller offert för ditt behov.

KONTAKTA OSS

Över telefon eller online

svar@bylundsvvs.se

 

0611-20610

Skeppsbron 67
87130 Härnösand

Om du vill komma i kontakt med oss, fyll i formuläret nedan.

Här är vi som jobbar på kontoret

Niclas Bylund
VD, Säljare

niclas@bylundsvvs.se

Britt-Inger Häggqvist
Ekonomiansvarig

britt-inger@bylundsvvs.se

Therese Agerbrink
Ekonomiassistent, säljare vattenfilter

therese@bylundsvvs.se

Här är vi som jobbar hemma hos kund

Leif Wickman
VVS-montör

Övrig VVS/Värmepumpar

Leif@bylundsvvs.se

Kai Jauhojärvi
Kyl tekniker

kai@bylundsvvs.se

Ibrahim Muhalhel
VVS-montör

Övrig VVS/Värmepumpar

Ibrahim@bylundsvvs.se

Mickael Larsson
VVS-montör

Övrig VVS/Värmepumpar

mickael@bylundsvvs.se

 
 
 

© 2020 Bylunds VVS AB

svar@bylundsvvs.se   |   Skeppsbron 67, 87130 Härnösand